Читання за методикою Зайцева

навчання читанню по ЗайцевуНайбільш поширені методи навчання читанню дітей дошкільного віку

Чи задавали Ви собі питання про те, як вибрати самий ефективний метод навчання дитини читанню? Метод, який би відповідав її віковим особливостям, розвинув стійкі навички правильного та виразного читання та постійний інтерес до книги, до пізнання нового.

Буквоскладальний синтетичний метод, як правило, використовується під час навчання читанню в сім'ї. Батьки знайомлять дитину з алфавітом, а потім намагаються сформувати навичку читання шляхом злиття окремих букв в склади(бе +а=ба). Цей метод часто має негативні наслідки для малюка, та може надовго відбити у нього бажання долучитися до такого цікавого процесу як читання. Дитина може швидко запам'ятати назви букв, але складання їх в склади стане нецікавим та монотонним заняттям Буквоскладальний метод вважається в сучасній педагогіці самим неефективним.

Більш продуктивним методом вважається метод цілих слів. Він полягає в тому, що по мірі пізнання дитиною оточуючого світу, не тільки називаються предмети, але й підписуються на окремих картках словом, яке їх позначає. Таким чином, дитина фіксує паралельно слово і образ. Далі картки систематизуються за тематикою і показуються дитині протягом дня.

Не менш продуктивним методом навчання читанню є метод поскладового читання М. О. Зайцева. Навчання читанню за цією методикою будується на основі використання складових таблиць і кубиків. Діти «пишуть» слова на таблиці та кубиками. Це сприяє швидкому навчанню. Навчання відбувається в ігровій діяльності, діти мають можливість вільно рухатись, виконуючи цікаву роботу з кубиками. Заняття проходять в цікавій ігровій атмосфері, формують у дитини позитивний настрій та мотивацію.

Деякі батьки з успіхом опановують передові методи навчання читанню, але не завжди і не всім батькам це під силу. В цьому випадку батьки можуть звернутися до спеціалістів, які допоможуть дитині навчитися читати екологічним цікавим методом та посприяють позитивному сприйняттю самого процесу навчання. Тож запрошуємо в центр розвитку «Джерело», де кваліфікований фахівець допоможе вашій дитині долучитися до цікавого навчання.

Надія Ванкевич