
Що необхідно людині для повноцінного життя?
Щоб відповісти на це запитання, чарівники Пісочної країни вирушили на безлюдний острів. Тут їм знадобились ті знання, які вони отримали на заняттях раніше, адже на безлюдному острові можна покластися лише на себе, свій розум і свою витримку.
Діти з великим захопленням фантазували про пригоди на острові. Як здобути їжу? вогонь? побудувати житло? вберегтись від диких звірів?орієнтуватись на місцевості? Виявляється, дуже багато потреб у людини, які важливо навчитись задовольняти, щоб відчувати задоволення, спокій, впевненість і захищеність. Перш за все – це потреби нашого тіла в харчуванні і захисті від холоду та небезпек. Коли ці потреби задоволені, людина бажає розділити свої думки і вподобання ще з кимось. Так виникають потреби в спілкуванні, прийнятті та визнанні. Ми знаходимо собі друзів, цікаві спільні заняття, займаємось творчістю. Так формується культура.
[stextbox id="info"]Потре́ба — стан живого організму, людської особистості, соціальної групи чи суспільства в цілому, що виражає необхідність у чомусь, залежність від об'єктивних умов життєдіяльності і є рушійною силою їхньої активності.[/stextbox]
Розрізняють біологічні потреби, властиві живим організмам, та соціальні потреби, що мають суспільно-історичний характер і зумовлені розвитком матеріального виробництва.
Потреби реалізуються в процесі задоволення їх, активного освоєння предметів споживання. Потреби тварин, які є суто біологічними, виникають внаслідок взаємодії організму з зовнішнім середовищем, визначаються інстинктами та умовними рефлексами й задовольняються предметами, даними природою в готовому вигляді. Задоволення ж потреб людиною має характер цілеспрямованої трудової діяльності. Люди в процесі праці самі виготовляють необхідні їм продукти для задоволення потреб. Тому навіть біологічні потреби людини (в їжі, воді тощо) докорінно відрізняються за способом задоволення та за усвідомленістю їх від відповідних потреб тварин[1].( Матеріал з Вікіпедії)
Дитині важливо знати про свої потреби. Адже недаремно говорять : «Попереджений – означає озброєний». Розуміючи свій стан, дитина знатиме, як собі допомогти.
Крім цього, потреби – це рушійні сили мотивації. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина досягла успіху, вона має розуміти, навіщо їй потрібно займатись тією чи іншою справою. Тоді вона сама буде зацікавлена в навчанні та результатах і не потрібно буде її заставляти.
[stextbox id="info"]У гармонійно розвиненої людини пізнання і успіх ідуть поруч, створюючи відчуття вируючого потоку життя. Людина відчуває надхнення і стає справжнім творцем свого життя.[/stextbox]